Päť plus jeden tipov, ktoré uľahčia renováciu bytu

Prišlo leto a nastalo obdobie vylepšovania domovov, rekreačných domov a v neposlednom rade vytvorenia či pretvorenia študijného kútika detí, aby do začiatku školského roka bolo všetko pripravené. Ušetríme veľa času a energie, ak sa namiesto nekonečného obzerania pustíme do zháňania materiálov pripravení a s konkrétnymi predstavami. Tu je niekoľko rád, na základe ktorých bude rozhodovanie jednoduchšie:


1. Zbierajme inšpiráciu!


600x400_6.jpg

 

Prípravu na renováciu môžeme začať zbieraním štýlových fotografií, ktoré nájdeme napríklad v časopisoch či na internetových stránkach. Ak nájdeme štýl, ktorý nám vyhovuje, a podrobne pozorujeme detaily obrázkov, výber v obchode bude oveľa jednoduchší, lebo postupujeme na základe nejakej línie. Ak sa chceme pridŕžať aktuálnych trendov, hľadajme medzi pastelovými farbami, prípadne vo farbe roku 2017, čo je svieža zelená – greenery. Medzi štýlmi je obľúbený moderný štýl, okrem toho škandinávsky nádych aj atmosféra vintage.

 

2. Prichystajme si rozmery povrchu, kalkuláciu!


600x400_.jpgNačrtnime si plán a odmerajme povrchy, kde plánujeme uložiť alebo vymeniť podlahu, koberec, tapetu či záclonu. Na základe toho budeme vedieť, aké množstvo a rozmery budeme potrebovať. Ak k tomu pripojíme aj kalkuláciu či rozpočet, ohraničíme cenovú kategóriu tovaru.

 

3. Plánujme atmosféru a požiadajme o odbornú radu!


600x400_9.jpg

 

Pri výbere na základe štýlu pomôže, ak si výber uľahčíme pomocou dizajnéra alebo Sprievodcu štýluspoločnosti Diego (tu prostredníctvom vzorových izieb môžeme vidieť, ako sa k sebe hodí zvolená podlaha a tapeta). Využime bezplatné poradenské služby obchodných domov a informujme sa aj o iných službách, ako je napríklad lemovanie kobercov, záclon či doručovanie.

 

4. Sledujme záruky!


Pozorne sa pýtajme na záruky týkajúce sa tovaru a za akých podmienok je ich možné získať. V prípade nákupu laminátovej podlahy na istý druh tovaru sa môže vzťahovať až 30-ročná záruka, ktorú si môžeme uplatniť pri súčasnej kúpe celého podlahového systému (parozábrana, podložka, laminátová podlaha) a jeho uloženia.

 

5. Nekupujme mačku vo vreci, vždy si vypýtajme vzorku!


600x400_4.jpg

 

Pri konečnom výsledku renovácie a celkovom dojme je veľmi dôležité, ako sa jednotlivé zvolené prvky hodia k sebe farebne, štýlom, atmosférou. Obchodné domy Diego nám zjednodušia úlohu, lebo tu si môžeme na jednom mieste vybrať laminátovú podlahu, vodoodolnú podlahu, PVC, koberec, behúne, tapety, záclony, garniže, ba aj čalúnnické textílie. Okrem toho si môžeme kúpiť aj malé vzorky laminátových podláh, aby sme štýl a farbu laminátových podláh prispôsobili farbe, dverám a nábytku alebo naopak. Z tapiet si môžeme vypýtať bezplatné vzorky a vzorky závesov si môžeme z obchodného domu zobrať po zaplatení zálohy.

 

+1. Recyklujme!


Uvedomelý zákazník neplytvá, preto nepotrebné veci nie je nutné hneď hádzať do koša. Ak máme možnosť, nájdime im nové miesta, premaľujme ich, pretvorme alebo ich darujme. (Môžeme využiť aj sociálne siete.) Okrem toho, že naša domácnosť opeknie, potešíme aj iných.

 

Dodržiavaním vyššie uvedených tipov, rád si môžeme byť istí, že naše rozhodovanie bude jednoduchšie a výber tovaru potrebného na renováciu bude uvedomelejší a rýchlejší.

 

###

Diego Kft. vzniklo v roku 1992, od roku 1996 buduje a rozširuje svoju medzinárodnú franchisingovú sieť. V súčasnosti okrem maďarských predajní funguje 150 obchodných domov na Slovensku a v Rumunsku. Zákazníci vo všetkých troch krajinách majú prístup k ponuke Diego na rovnakej cenovej úrovni a v kvalite. Diego je jednou z najznámejších maďarských značiek. Na základe spotrebiteľského prieskumu sa ukázalo, že 90 % spotrebiteľov túto značku pozná. Spoločnosť získala mnohé odborné ocenenia, je napríklad viacnásobným držiteľom ocenenia MagyarBrands a Superbrands, Franchisingová sieť roka a V zahraničí sa úspešne rozvíjajúca spoločnosť, v roku 2015 získala medzinárodné ocenenie Best Franchisee of the World a päťkrát získala – tento rok za vysokú úroveň zákazníckej služby – cenu Výnimočnosť v zákazníckych službách. Sídlo a logistické centrum spoločnosti je v obci Dabas. Zamestnáva 200 ľudí, ale v celej franchisingovej sieti pracuje vo farbách Diego 1 000 ľudí.

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu