Vtipné nápisy na rohožkách – ktoré radšej nie?

rohozka-pred-dvere.jpg

Je samozrejmosťou, že pred domom máme umiestnenú rohožku. Avšak nie vždy musí byť tento kus obdĺžnika na očistenie od špiny nudným a jednofarebným doplnkom. Nápisy ju vedia zatraktívniť, ale treba si dať pozor na to, aké sú. Niektorých členov domácnosti či susedov môžu aj uraziť.


Rohožka je veľmi užitočný doplnok pred dverami domu či bytu. Zachytáva až 80 % špiny, ktorú prinesieme zvonka. Samozrejme, tým nám uľahčuje upratovanie vo vnútri a zamedzuje šíreniu baktérií. V tomto článku sa však nezameriame na jej technické vlastnosti, ale na dizajn. Už dávno pominuli časy, keď sme mali rohožky jednej farby a ani nezáležalo na tom akej. Popri praktickosti je rovnako dôležitý ich vzhľad.Tieto nápisy radšej neskúšajte


Nápisov na rohožkách môže byť neúrekom. Určite sú príjemným spestrením, ale pozor na to, aby ste nevinným vtípkom niekoho nenahnevali.


Dôsledkom môže byť, že si o vás návšteva hneď utvorí blbú mienku. Vás alebo tých členov domácnosti, ktorí „svietia” na rohožke, označí za čudných. Všetci vieme, že prvý dojem sa už len ťažko odstraňuje.


Prečítajte si príklady nápisov, ktoré nemusia byť pochopené:


  • Oh, len ty nie.

  • Moje dve obľúbené veci sú zbrane a spánok. Ešte stále chceš prísť?

  • Pozor na deti (a manželku).

  • Manželka šteká viac ako pes, pozor!

 
 

Pre zábudlivcov


  • Vypni žehličku.


Keď ste jedným z tých, ktorí si musia každú jednu drobnú vec písať na papier, toto bude nápis na rohožke presne pre vás. Už nikdy pri odchode z domu nezabudnete na niečo dôležité. Nápis môžete, samozrejme, obmeniť s iným predmetom, ako je televízor či kulma na vlasy.


Vyzývavé vtipy


  • Pekné spodné prádlo.


Ak ste naozaj vtipálkom dušou aj srdcom, možno vám napadne aj niečo takéto. Otázkou opäť je, či to babka alebo suseda z vedľajšieho vchodu vezme ako dobrý vtip. Stať sa môže aj to, že to vôbec nepochopí. A tiež nikdy neviete, či vám na dvere nezazvoní potenciálna pracovná ponuka – tej by ste asi nechceli povedať, že má pekné spodky alebo nohavičky.


Pozitívne nápisy


Občas stačí aj niečo jednoduché na spestrenie rohožky. Nápis Welcome (Vitajte) alebo Home (Domov) vyjadruje, že ste dobrosrdeční a o svoju návštevu javíte záujem. Nebojte sa fialovej či zelenej farby, ak viete, že by s ostatnými časťami domu ladili.


Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu