Najuletenejšie tapety sveta

 

tapety_diego.jpg


Pravdou je, že väčšina z nás túži po harmonickom interiéri. Ten podporujú hlavne neutrálne steny. Tapety na stenu však dokážu sprostredkovať aj odvážne, radikálne, netypické či nečakané motívy. Pozývame vás na prehliadku najuletenejších tapiet.


Siahajú po nich odvážlivci, umelci, kreatívni nadšenci, mládežníci – jednoducho všetci s dávkou extravagancie a túžbou vyniknúť. Uletené tapety na stenu totiž dokážu vytvoriť originálny priestor.


Zladiť ich s ostatným nábytkom nie je jednoduché. Aby výsledok pôsobil dobre, je nutná veľká dávka intuície a citu pre farby, tvary a dizajn. Kto ju má, dokáže zladiť i to, čo k sebe na prvý pohľad nepasuje. Poruší pravidlá v dizajne a je to, ku podivu, na prospech veci. My ostatní sa môžeme riadiť aspoň týmito dvomi radami:


  1. K uletenej a farebne výraznej stene vyberieme neutrálny a jednofarebný nábytok.
  2. Zvolíme si jeden konkrétny odtieň z tapety a použijeme ho i na niečom inom – na koberčeku, vankúšoch, skrinke či stoličkách.

 

A len tak pre zaujímavosť, viete o tom, že dnes na trhu nájdete i možnosť nechať si vyrobiť tapety na mieru podľa vlastnej fotky?


Kruhy, kruhy, kruhy: ale inak, ako ich poznáme

Farebnú bláznivosť tejto tapety vyvažuje nielen kruhový motív, ale i takmer pravidelné usporiadanie jednotlivých kruhov. Tapeta vynikne vo vstupnej chodbe s minimom nábytku, kde bude každému jasné, že sa ocitol v originálnom priestore.


abstraktne_tapety.jpg


Sviežosť, ktorá z nej sála, môžete využiť aj ako farebný akcent v modernej kuchyni, konkrétne za sklenenou zástenou kuchynskej linky.


Tapety na stenu inšpirované graffiti

„Street art“ je dnes populárny najmä medzi mladými, a tak sa „graffiti“ obrazce dostali i na tapety. Osviežia izbu stredoškoláka, ale i byt mladého bohémskeho umelca či ľavicového intelektuála.


urban_styl_tapety.jpg


Tapeta, ktorá odkrýva dušu chlapca

Tajomstvo, ako fungujú stroje, lokomotívy alebo hodinky, lákalo odjakživa mnohých malých chlapcov. Pri rozoberaní hračiek narazili na kolieska, ložiská, hriadele. V dospelosti im túto spomienku na detstvo môžu pripomínať retro tapety vo vlastnej elegantnej pracovni.


retro_tapety.jpg


V strede miestnosti pohodlné kožené kreslo a pracovný stôl, o stenu s tapetou sa opiera knižnica a barový pult s kvalitnou whisky a krabičkou cigár.


Pozor, nech sa vám nezatočí hlava

Na čelo skutočne uletených vzorov patria tapety na stenu, pripomínajúce psychedelické kresby sedemdesiatych rokov minulého storočia.


blaznive_tapety.jpg


Obrazy prenesené na stenu

Aj pravé umelecké diela je možné spracovať na tapetu. Zaslúžia si majestátnu plochu stien obývačky, jedálne, spálne či vstupnej haly.


kreativne_tapety.jpg


Poriadne ošumelý vintage

Stena, ktorá nesie stopy po tapetách, maľovkách a opravách. Takú by sme ju mať nechceli – jedine, ak by to bol zámer. Nedokonalosť a ošumelosť, to je základ vintage interiéru.


vintage_tapety.jpg


Mestská koláž

Naoko uprataný vzor, a predsa nesúrodý, pospájaný z fragmentov skutočných mestských fasád. Z reality vytvorená abstrakcia len tak ľahko neomrzí, stále je čo pozorovať a porovnávať.


tapety.jpg


Páči sa vám, akú moc môžu mať tapety, ale doma netúžite až po takto uletených kúskoch? Siahnite po jemnejších a jednoduchších, ale štýlových a pekných vzoroch. Aj pomocou nich zmeníte vzhľad vášho interiéru.


Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu