Tapety ako architektonický prvok: Presvetlia, rozšíria aj zúžia

Farby a vzory spravia z každej izby očarujúce miesto. Skrášlite si bývanie vďaka jednoduchým doplnkom stien – tapetám.


Materiál podľa typu miestnosti


Ak sa rozhodujete medzi materiálom tapiet, berte do úvahy to, v akej izbe ich chcete použiť. Hľadáte tapetu do kuchyne, kde je potrebné, aby odolávala vode a znečisteniam? Vinylová tapeta sa dá ľahko umyť, ak sa vám podarí vyliať na ňu niečo horúce či ofŕkať ju vodou. Iste ste uhádli, že najlepším miesto na jej život je kuchyňa a kúpeľňa. V detskej izbe bude tiež užitočná.

Papierové tapety sú na rozdiel od vinylových tie menej odolné, nemajú radi vlhkosť a sú tvarovo nestále. Avšak potešia vás cenou, ktorá je spomedzi všetkých tapiet najnižšia. Hodia sa do miestností, ktoré potrebujete vykryť tapetami, ale nechcete do nich veľa investovať.  Posledným typom sú vliesové tapety, ktoré si dokážu udržať farbu, ľahko sa čistia a tiež ich nie je problém odstrániť, ak treba.

spalna-so-sivo-bielymi-tapetami.jpg
Farebné kúzlo so vzormi


Materiál je dôležitý, ale dizajn za ním vôbec nezaostáva. Dizajn, spojený s architektúrou a estetickým cítením v priestore. Keby ste do malej miestnosti umiestnili tmavé tapety s veľkými vzormi, stiesnený priestor by ste ešte viac udupali.

Naopak, pri izbách, ktoré chcete rozšíriť, sa nebojte experimentovať so svetlými farbami. Pravidlo tiež vraví, že vodorovné vzory priestor opticky rozšíria a vertikálne ho zase zúžia.

Tapety sa často kombinujú s vymaľovanými stenami. Interiér ladený do živých farieb ocení bláznivejšie tapety, ako i sýtejšie farby stien. Krásny dizajn dosiahnete, ak budú tapety ladiť s vašimi vankúšmi na posteli alebo sedačkou. Pri výbere farby zohľadnite aj podlahu, okná a celkový štýl. Avšak nezabudnite na to, že prehnané množstvo farieb môže spôsobovať napätie a nervozitu. Zvlášť opatrní buďte pri zariaďovaní detskej izby.

 

farebny interier.jpg

Diego-slovakia.sk – moderné, klasické aj prírodné tapety


Vyberte si tapety, ktoré zapadnú do vášho domu ako kus skladačky. Moderné, klasické, prírodné alebo detské? Na stránke Diego-slovakia.sk nájdete tapety do každej domácnosti a izby. Nájdu si v nich zaľúbenie klasici, ako i milovníci experimentálnych farieb a vzorov.

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu