PVC podlaha a jej životnosť

5996285503143-pvc-wood-and-stone-legacy-5827063-enterior-01.jpg

 

Pri výbere podlahovín máte na výber toľko druhov, až sa vám z toho točí hlava. Očakávate najmä dlhú životnosť, rozumnú cenu a minimum času stráveného nad údržbou. Myslíte, že pokrytie PVC podlahou je „predpotopným“ riešením z minulého storočia? Presvedčíme vás o opaku.


Čím je PVC podlaha charakteristická


Prvú podlahu z polyvinylchloridu (PVC) uviedla na trh nemecká spoločnosť DLW v roku 1949. PVC sa postupne stalo jedným z najpoužívanejších plastov v stavebníctve a architektúre, a to najmä kvôli ľahkej cenovej dostupnosti.

 

Na chodbu aj do kuchyne, ale nie do detskej


Samozrejme, životnosť vašej PVC podlahy sa môže líšiť v závislosti od toho, ktoré časti vášho bytu pokrýva. Roky chôdze sa inak prejavia v kuchyni a inak v menej zaťažovanej miestnosti. Sú aj iné nepísané pravidlá. Napríklad v detskej izbe by pôsobila neútulne, chladno a nebola by dobrým podkladom pre chodidlá dieťaťa.


Keď kupujete PVC podlahu, ubezpečte sa, či je na výrobku uvedená záťažová trieda i odporúčaná oblasť použitia. Je to dôležité vedieť, aby ste priestor pokryli tou správnou. U nás nájdete podlahy ako do bytu a domu, tak aj do baletných, športových miestností či do kancelárií alebo väčších budov.

 

5996285503204-pvc-wood-and-stone-5827069-enterior-01.jpg


Odolá veľkému znečisteniu aj vytopeniu


Najlepšími vlastnosťami PVC podlahy je dlhá životnosť, odolnosť voči agresívnym znečisteniam a tiež vďaka svojim izolačným vlastnostiam vedie teplo lepšie ako iné druhy podlahovín, a teda je vhodná na podlahové kúrenie. Na rozdiel od dreva si rozumie i s vlhkosťou, a tak keby vás náhodou zatopilo, po dôkladnom utretí a vysušení si podlahu môžete v nezmenenom stave užívať po ďalšie roky.


Teplo nesála iba z kobercov...


Mnoho ľudí volí do obývačky starý známy koberec a to v domnienke, že žiadny iný materiál nebude dostatočne teplý a potom budú náchylnejší na prechladnutie. Jednoducho sú ľudia, ktorí nezdržia pocit chladu pod nohami, aj keď nosia papuče. Ak porovnáme PVC, drevo a laminát, PVC podlaha má najlepšiu tepelnú vodivosť. A tak niet lepšej investície, ak uvažujete aj nad novým typom kúrenia.  

 

5996285511025-pvc-feliz-563-szines-enterior-02.jpg


Estetika prírody, pevnosť syntetiky


PVC podlahy už nie sú tie nudné, predpotopne vyzerajúce krytiny z minulého storočia, ich dizajn natoľko pokročil, že sa vzhľadom vyrovnajú aj prírodným materiálom. Ak sa vám páči ležérne opracovaný kameň alebo rustikálne drevo, ale myslíte si, že je to investícia nad rámec vašich možností, zvoľte práve PVC podlahu. Na našej stránke Diego-slovakia.sk nájdete rozmanité vzory PVC podláh s dlažbovými, drevenými vzormi či iným vkusným dizajnom.  


Údržba vás nebude stáť veľa


O niektoré  materiály je potrebné sa starať viac ako o iné. PVC však patrí k tým menej náročnejším, ktoré stačí pri bežnom upratovaní vyčistiť mopom so saponátovou vodou. Nemýľte si PVC s linoleom. Ak by ste si zaobstarali linoleovú podlahu, bola by vyrobená z ľanového oleja, prírodných živíc, vápenca, drevitej múčky a farebných pigmentov, čo sú všetko prírodné zložky. Linoleum je vhodné pre alergikov, ale zaplatíte zaň podstatne viac a okrem bežného čistenia by ste ho museli ošetrovať špeciálnou pastou alebo voskom na zachovanie lesku.

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu