Najlacnejšia plávajúca podlaha: Zistite, či sa pri jej nákupe oplatí šetriť

najlacnejsia-podlaha-myty-fakty800.jpg


Lacná plávajúca podlaha rozhodne neznamená nekvalitná. Viete, ako jej predĺžiť životnosť a v ktorých miestnostiach by ste s ňou nemali rátať? Viac sa dozviete v článku.


Plávajúca podlaha je jedným z najpoužívanejších a finančne najmenej náročných riešení. Dnes ju má takmer každá slovenská domácnosť a ak nie, určite sa jej obyvatelia s takou stretli. Možno sa vám natíska otázka, či je najlacnejšia plávajúca podlaha vhodná aj pre vás. Akú má vlastne životnosť? To všetko sa dozviete v našom článku.


Čo je vlastne plávajúca podlaha ? 


Plávajúca podlaha sa vyznačuje tým, že sa napevno nepripevňuje o podklad, na ktorý sa kladie. Medzi stenou a podlahou sa necháva priestor, aby mohla podlaha pracovať. Vplyvom tepla sa môže rozťahovať. Podlaha teda v miestnosti takpovediac pláva. Spoznáte ju podla dutého zvuku pri chôdzi. Ak pod vami bývajú susedia, zvážte protihlukovu podložku.


Je najlacnejšia podlaha aj najmenej kvalitná ?


Pri výbere podlahy sa nesústreďte len na jej dizajn. Prihliadajte aj na nasledujúce parametre:

  • Hmotnosť podlahy na meter štvorcový. Tento údaj vám pomôže zistiť kvalitu spracovania, pevnosť a tým jej odolnosť pri zaťažení. Porovnávajte vždy podlahy rovnakej hrúbky. Čím vyššia hmotnosť, tým je podlaha kvalitnejšia.

  • Finálnu povrchovú úpravu proti oderu. Nezabudnite sa informovať o tomto parametri. Niektoré podlahy totiž takúto úpravu nemajú.

  • Hrúbka podlahy. Tá sa pohybuje od 4 do 10mm. Je dobré vyberať podlahu s hrúbkou okolo 7mm. Vtedy získate dobrý pomer ceny a kvality.


Cena podlahy nie vždy hovorí o jej (ne)kvalite. Pri plávajúcej laminátovej podlahe sa pohybuje od 4 až do 40 eur za meter štvorcový. U nás v Diegu nájdete podlahy, ktorých cena patrí medzi najvýhodnejšie na trhu. Neznamená to však, že nie sú kvalitné. Napríklad Woodstep Dynamic patrí medzi najlacnejšie riešenia, hoci jej parametre sú veľmi dobré. Má úpravu proti oderu, protišmykovú úpravu, tepelnú priepustnosť a 20 ročnú systémovú záruku.


V prípade, že chcete vlastnosti svojej podlahy ešte vylepšiť, poobzerajte sa po kvalitnej podložke. Takáto investícia sa vám určite oplatí. Okrem iného predĺžite aj životnosť samotnej podlahy.


Kam je plávajúca podlaha určená ?


Vo všeobecnosti môžete plávajúcu podlahu použiť do akejkoľvek miestnosti. Jediné, na čo si určite dávajte pozor, sú miestnosti so zvýšenou vlhkosťou. Podlaha sa v mnohom správa ako klasická drevená, a teda vplyvom vlhkosti sa môže nadúvať. Preto takéto podlahy rozhodne nepatria do kúpeľne, na toaletu alebo do pivnice.


plavajuca-podlaha-obyvacka.jpg


Ako predĺžiť jej životnosť?


Plávajúca podlaha je pomerne nenáročná na údržbu. V podstate ju stačí povysávať a raz za čas poutierať. Tieto dva úkony však majú svoje „ale”.


Vysávanie


Pravidelne ju vysávajte. Väčšina moderných vysávačov má nadstavec na vysávanie jemných povrchov, spoznáte ho podľa jemných štetiniek na konci. V prípade, že váš vysávač takýto nadstavec nemá, používajte radšej klasickú metlu. V opačnom prípade hrozí poškriabanie podlahy.


Umývanie


Ako sme už písali, plávajúca podlaha je citlivá na nadmernú vlhkosť. Preto v prípade, že sa ju rozhodnete umyť, určite nepoužívajte premočený mop. Zvolte radšej suchší alebo ho poriadne vyžmýchajte. Ak ju máte v kuchyni, je dobré ošetriť ju ochrannou vrstvou impregnácie špár, ktorá zvýši jej ochranu pred rozliatymi tekutinami.

 

Čo na podlahu nepatrí?


Na plávajúcu podlahu používate len tie prípravky, ktoré sú na ňu určené. Rozhodne sa vyhnite rôznym voskom a leštenkám. Stop majú aj riedidlá, rozpúšťadlá a abrazívne čistiace prostriedky.


Teraz už viete, že najlacnejšia neznamená aj najmenej kvalitná. V prípade, že sa budete o svoju plávajúcu podlahu starať, vydrží vám celé desaťročia. Na ten najširší výber sa pozrite u nás v Diegu.Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu