Hotové záclony dodávajú izbe šmrnc

Už dávno odzvonilo čisto bielym záclonám. Do spálne, kuchyne či obývačky môžete vniesť pokoj vo forme zelenej, húževnatosť v červených odtieňoch alebo relaxačnú náladu s modrou farbou.


Na šírke nešetrite


Zmerajte najprv šírku okna, ktorú zdvojnásobte či strojnásobte. Podľa toho, ako chcete, aby bola záclona nariasená. Pri meraní šírky nezabudnite na to, že záclona presahuje aj do bočných strán. Aby vám záclona nezavadzala, keď budete otvárať okno, k dvojnásobku či trojnásobku pripočítajte ešte aspoň 8 bočných centimetrov.


Záclona na mieru alebo hotová


Chcete záclonu, ktorá končí pod parapetou alebo sa vám páčia záclony dlhé až po zem? Pri záclone, ktorá končí pri parapete, zmerajte dĺžku smerom od garniže k parapete a pripočítajte k tomu aspoň 10 centimetrov. Centimetre navyše sú potrebné na to, aby záclona presahovala okraj parapety. Tak nebude pôsobiť príliš krátko.
Pri dlhej záclone po zem si dávajte pozor, aby sa nedotýkala podlahy. Mala by končiť asi dva centimetre nad ňou. Potom máte ešte jednu možnosť – hotové záclony. Majú univerzálnu dĺžku a šírku, ktorú využijete pri rozmeroch veľkých okien alebo pri vonkajších či balkónových dverách.     


Hra s farbami


Farby dodávajú izbám šmrnc a osvieženie stereotypu. Avšak nie každá izba je na pestrofarebnosť pripravená. Ak je vaša spálňa ladená do prírodných materiálov a dominuje v nej štýl dreva, červený alebo sýto-žltý odtieň záclony by jej zrejme uškodil. Do takéhoto interiéru voľte pastelové farby, ako krémovú, alebo jemné vzory.  

 

Pásikavá záclona nebude ladiť so štvorcovým kobercom


Ak máte izbu zariadenú v modernom jednoduchom štýle, kde je hlavnou farbou biela, sýtejšie farby dostávajú zelenú. Jeden výrazný prvok v nudnej miestnosti spraví zázraky! Pred výberom si dôkladne prezrite detaily izby – farbu koberca, odtieň stien, vankúšov, a podľa toho kombinujte. Ideálne je potom vybrať rovnakú farbu aj pre doplnky v izbe.

 

Farby oživujú priestor, ale aj nás


Bez farieb by boli naše domy prázdne. Okrem toho, že v nás vzbudzujú dobrú náladu a pocit útulnosti, modrá tiež napríklad znižuje chuť do jedla a s oranžovou môžete získať lepšie nápady. Ak máte izbu príliš malú, svetlá farba vám ju opticky zväčší. No ak zápasíte s voľným priestorom v izbe, stavte na tmavé odtiene.

   5996285555180-fuggony-cleopatra-kivi-enterior-01.jpg

 

Vzory robia s optikou zázraky


Tak, ako farby, tak aj pásiky, štvorce či kruhy dokážu priestoru pomôcť alebo uškodiť. Vedeli ste, že zvislé pásy na vašej záclone vám opticky zvýšia strop a vodorovné pásy ho znížia? So vzormi sa môžete hrať ako malé deti. Na Diego-slovakia si vyberiete či z jednoduchých jemných vzorov, alebo z výrazných, ktoré „zmajestnátia“ vaše hniezdo domova.

 

5996285390910-fuggony-bologna-spagetti-2143-ezust-enterior.jpg    

Špagetová záclona pre dokonalý dizajnZáclony sa stali interiérovým prvkom, ktorý sa už nepoužíva iba na okná, ale aj na dvere alebo v spálni na získanie väčšieho súkromia. Ako? Napríklad so špagetovou záclonou. Pozrite si na našej stránke hotové špagetové záclony v rôznych prevedeniach a farbách.


S hotovými záclonami ušetríte počítanie centimetrov


Výhodou hotových záclon je ich univerzálna dĺžka, ktorá je väčšinou v šírke do 1,5 metra a výške do 3 metrov. Využijete ju, ak viete, že takéto rozmery na vaše okno pasujú a chcete sa sústrediť už len na estetiku a hru s dizajnom. No ak na svoje okná potrebujete iné rozmery, vyberte si záclony na mieru. Oboje vám s Diego-slovakia vnesú do domova nový závan energie.

 

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu