Nebojte sa farieb: Fialový koberec podporí fantáziu a oživí miestnosť

koberec-fialovy-diego800.jpg


Pestrých farieb v interiéri sa nemusíte báť. Platí to aj o fialovom koberci, ktorý oživí každú miestnosť. Viete, aký je význam tejto farby a ako by ste ju mali kombinovať ?


V aktuálnych trendoch interiérového dizajnu si vyberie to svoje naozaj každý. Či už sa vám páči strohý a chladný minimalizmus alebo pestrofarebný interiér s veľa kvetmi, obe cesty sú absolútne „in”. Pokojne do toho! Zmeňte svoj mdlý interiér. Fialový koberec je nevšedný doplnok, ktorý dokáže hotové divy.


Fialová farba a jej význam


Názory na fialovú farbu sú často rozpoluplné. Niektorí túto farbu milujú, iní ju nemôžu vystáť. Tieto veľmi protichodné pocity sú azda spôsobené tým, že vzniká spojením dvoch úplne protichodných farieb –  červenej a modrej. Červená farba je pulzujúca a veľmi energická. Prebúdza túžbu po neustálom pohybe. Oproti nej stojí chladná modrá. Má veľmi stimulujúce účinky, podporuje harmóniu a relax.


fialovy-koberec-detska-izba.jpg


Fialová farba si vzala z každej trošku. Prisudzuje sa jej schopnosť podporiť fantáziu a kreativitu. Ľudia, ktorí sa zaoberajú kolorterapiou tvrdia, že má terapeutické účinky. Pôsobí proti depresii a migréne. Dokonca má priaznivý vplyv na vypadávanie vlasov a stav pokožky. Pomáha harmonizovať nepokojných ľudí a lieči srdce.


Legenda vraví, že sám veľký Leonardo da Vinci hodiny meditoval vo fialových lúčoch, ktoré na neho dopadali cez vitrážne okná chrámov. A toto je hneď niekoľko dôvodov, prečo prečo by ste túto farbu nemali obísť pri zariaďovaní svojho príbytku.


Ako ju správne kombinovať?


Možno si vravíte, že fialový koberec je niečo, čo si naozaj viete u seba doma predstaviť. Vŕta vám však v hlave, aká je správna kombinácia, aby farba vynikla a nepôsobila ako päsť na oko?


Svetlejšie odtiene, akým je napríklad orgovánová, sa výborne dopĺňajú s oranžovou, ružovou, olivovou. Pre menej odvážnych sú to odtiene sivej alebo bielej. V prípade, že sa rozhodnete pre tmavofialovú, prím bude hrať s mätovo zelenou, zlato – hnedou, tyrkysovou alebo žiarivo žltou. Aj tu platí, že sivou a bielou kombináciou nič nepokazíte.


Kam s fialovou?


Ak si teda vravíte, že práve táto farba je pre vás, skúste zvážiť fialový koberec. U nás v Diegu nájdete naozaj široký výber. Môžete zvoliť kusový koberec, behúň alebo koberec do celej miestnosti. Vašej fantázii sa medze nekladú.


Fialový koberec je vhodný do každej miestnosti. V predsieni upúta nejednu návštevu. V kuchyni alebo pracovni oceníte prílev kreativity, ktorý táto farba so sebou prináša. V spálni na vás bude pôsobiť ukľudňujúco. Ak vyberiete chladný odtieň, bude sa vám dobre spať aj v horúcich mesiacoch. Teplý odtieň fialovej vyčarí teplo domova vo vašej obývačke.


Nebojte sa, experimentujte a hrajte sa. Veď aj o tom všetkom je život! Oživte si ho s fialovým kobercom do ktorejkoľvek miestnosti.Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu