Black out, dim out, závesy zabráňujúce prieniku svetla - aký je v nich rozdiel?

zaves-patina-sotetito-bezovy.jpg


Je obzvlášť dôležité, aby naše závesy nemali iba dekoračnú funkciu, ale aj zabraňovali prieniku slnečného žiarenia. Hlavne vtedy, ak nemáme k dispozícii žalúzie či rolety. Závesy a záclony, ktoré nie sú iba na okrasu, ale, naopak, perfektne tienia, vám dnes predstavíme.


Za dekoračné závesy nik nedovidí, ale prepustia teplo


Dekoračný záves má popri estetickej úlohe aj úlohu funkčnú. Látka, z ktorej je vyrobený, zabezpečí, aby vám nikto nevidel dovnútra. No ak chcete zabrániť prieniku svetla a tepla, nestačí vám to. Potrebujete na to špeciálnu zatemňovaciu látku.

 

Ako rozpoznáme závesy „dim out“?


Názov dim out používame pri látkach so 70 – 75 % nepriepustnosťou vonkajšieho svetla. Podobnú nepriepustnosť má napríklad plisé. Látky dim out sú vhodné na zatieňovanie spální, keď si v nich chceme spraviť úplnú tmu. Farby látok ostávajú trvácne.


003-5996285511353-fuggony-floral-mintas-csikos-sotetito-narancs-szurke-enterior.jpg

 

Sú zatemňovacie „black-out“ závesy ešte nepriehľadnejšie?


Závesy black out sú tkané špeciálnou metódou. Jej podstatou je, že sa medzi dve textilné vrstvy pridá tretie čierne vlákno. Vďaka tomu látka black out zatemňuje až do 100%. Existujú aj black out látky, ktoré sa vyrábajú zo špeciálnej umelej hmoty a uhličitého vlákna.


Black out záclona spoľahlivo nahradí vaše žalúzie. V horúcich letných dňoch zabráni prenikať teplu dovnútra a v zime zase pomôže znížiť straty tepla pri zlej izolácii okien. Dá sa využiť v spálni, detskej izbe, kinosále, škole, kancelárskom priestore či rokovacej sále s projektorom. Zabezpečíme ňou úplne tmavé prostredie, ktoré je za určitých okolností potrebné.


Ak vás zaujali zatemňovacie závesy, vyberte si z našej ponuky na Diego-slovakia.sk. Záves prispôsobíme na mieru vašim predstavám.

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu