Ako vybrať správny obrus a vyčariť ním najlepší dojem

Ak ste moderná žena, ktorá chce, aby jej domácnosť vyzerala upravene a štýlovo, máme pre vás niekoľko tipov. Vyčariť skvelý dizajn sa vám podarí aj s obrusom.
 
Dnes sa už nestretávame iba s pár druhmi obrusov, ako to bolo kedysi. Teraz máme možnosť prispôsobiť obrus štýlu miestnosti. A na výber máme z tisícok variantov. Možno si myslíte, že vybrať obrus na stôl je minútová záležitosť, no nie je to úplne tak. Pred jeho výberom musíte rozmýšľať nad tým:

  • do akej miestnosti ho potrebujete,
  • v akom štýle je miestnosť zariadená,
  • pri akej príležitosti bude obrus použitý,
  • či má byť prekombinovaný alebo má byť jednoduchý,
  • z akého materiálu má byť, aby splnil vaše očakávania,
  • či bude farebne ladiť s priestorom atď.

Ako vidíte, výber obrusu si vyžaduje odpovede na množstvo otázok. No ak si vaše odpovede ujasníte, dosiahnete dizajnový úspech.

 

5996285510844-textil-fiesta-asztalterito-140cm-szeles-sweet-paris-enterior-01.jpg

Aký obrus zvoliť na formálne príležitosti?

Pri rôznych formálnych akciách, teda oslavách, svadbách alebo konferenciách by mal obrus výrazne presahovať hrany stola. Ak by sme to počítali presne, tak by malo zo stola visieť minimálne 25 cm. Tento štýl prestierania sa využíva najmä pri dlhých stoloch. Obrus má v tomto prípade najmä estetickú funkciu a mal by byť doladený pekným a vkusným prestieraním.
 
Najrozumnejším riešením, ktoré sa zíde na formálnych príležitostiach, sú obrusy s vodoodpudivou vlastnosťou. Keď na stôl rozlejete nápoj, obrus sa nezašpiní. Vhodným elegantným materiálom na takéto príležitosti je satén.

Čo sa hodí do obývacej miestnosti?

Keď chcete umiestniť obrus napríklad do obývačky, vôbec nemusí presahovať rohy. Tu môžete použiť menšie obrusy či stredové pásy. Ak má váš stôl šírku 100 cm, stredový pás by mal mať šírku 50 cm. Konce pásu môžu prevísať cez stôl.

 

5996285510813-textil-fiesta-asztalterito-140cm-szeles-festival-enterior-01.jpg

Ako spraviť kuchyňu originálnou

Do kuchyne si môžete zvoliť obrus s fotoefektom, ktorý je vyrobený z voskového vlákna. To vám zaručí bezstarostnú údržbu. Takzvaný fotoefekt prinesie do vašej miestnosti nový nadhľad. Máte na výber z rôznych obrázkov, a preto viete takýto typ obrusu dokonale zladiť s miestnosťou, prípadne jej dodať nový šmrnc.

Sviatočný obrus vyberajte s rozvahou

Sviatočný obrus musí dokonale definovať obdobie, ktoré oslavujete. Aby ste to neprehnali so vzormi a zachovali ste serióznosť, na stôl si položte jednofarebný obrus väčšej veľkosti. Naň dajte menší obrus s tematikou sviatočného obdobia. Vytvoríte tak nenásilný a príjemný efekt, ktorý nebude v miestnosti príliš kričať. Odporúčaný materiál, na takéto príležitosti, je bavlna.

Tip na záver

Do menších miestností voľte skôr jemnejšie farby, aby ste miestnosť presvetlili a opticky zväčšili. Pri väčších miestnostiach môžete ísť aj do tmavších farieb. Farbu obrusu prispôsobte aj farbe záclon. Štýlové, moderné a zaujímavé obrusy v rôznych farbách nájdete na Diego-slovakia.sk.

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu