Ako si vybrať koberec online

Neviete, ako sa rozhodnúť z veľkej ponuky kobercov online, a tak to radšej hneď vzdávate? Povieme vám, ako ušetriť čas a prísť do predajne s tým, že si koberec už len vyzdvihnete.

Mnoho ľudí má predsudky o tom, že nakupovať online je príliš veľká odvaha. Je pravda, že vec si neviete ohmatať, z rôznych uhlov poobzerať a nemáte sa s kým poradiť. Preto sme sa rozhodli zastať úlohu vášho online poradcu a povedať vám všetko o tom, ako si v niekoľkých jednoduchých krokoch vyberiete koberec online.


Ako zvoliť rozmer koberca


Nemusíte kobercom zakrývať celú miestnosť. Niekedy to nie je potrebné a vy taktiež ušetríte na cene.

Vezmime si obývačku, kde máte jednu väčšiu sedačku, jednu menšiu sedačku, kreslo a v strede typický konferenčný stolík. V tom prípade si do obývačky môžete zvoliť menší koberec s rozmermi 120 x 170 cm, ktorý bude zastávať iba plochu pod konferenčným stolíkom a nie plochu pod sedačkami a kreslom.

Ak by ste však chceli, aby ste mali všetci pri posedení mäkký podklad pod chodidlami, zamerajte sa na koberce s rozmermi 200 x 290 cm alebo 240 x 340 cm.

 

5996285560641-szonyeg-tulipo-persian-4150-826-enterior-01.jpg


Veľkosť koberca v jedálni závisí od počtu miest pri stole


V kuchyni bude koberec najlepšie vyzerať pod jedálenským stolom. Ak jedávate v kuchyni štyria, 160 x 230 cm koberec je postačujúcou voľbou. S vyšším počtom osôb by mali narásť aj rozmery podlahovej krytiny. Ak ste šiesti, využite koberec 200 x 290 cm, no a ak by ste boli ôsmi, aj pre vašu kuchyňu sa dajú nájsť online koberce – ideálne vo veľkosti 240 x 340 cm.


Estetický doplnok alebo väčší koberec v spálni?


V spálni pôsobia atraktívne aj malé koberce po bokoch postele. Tie majú väčšinou dĺžku 110 cm a šírku 66 cm alebo 150 a 80 cm. Ak chcete mať mäkkú podušku na väčšej rozlohe izby, v závislosti od rozmerov postele zvoľte 160 x 230 alebo 200 x 290 cm koberec.

 

5996285587730-padloszonyeg-pop-art-2829-0580-enterior-01.jpg


Kedy zvoliť metrážny a kedy kusový koberec


Pri metrážnych kobercoch sú šírky väčšinou dané ako 4- a 5-metrové. Dĺžku vám odborní pracovníci narežú podľa vašich požiadaviek. Metrážne koberce sú vhodné na pokrytie celých plôch a ich cena sa u nás pohybuje od 2,49 Eur za m2. Kusové koberce sú vhodné na menšie plochy, ako behúne alebo estetické prvky. Takisto ich nájdete už od 2,49 Eur, ale za kus. Pri meraní rozmerov pripočítajte 5 – 10 cm k šírke aj dĺžke a podľa toho zistíte finálne rozmery.


Nájdite si online predajcu


Ak viete, do akej izby koberec potrebujete a viete tiež rozmery, nájdite si predajcu online, ktorý je cenovo dostupný a svojou značkou spoľahlivý. Naše koberce Tulipo sú vyrobené carvingovou technológiou a spájajú neuveriteľný pomer kvality a ceny. Preklikajte sa z jednofarebných na viacfarebné, z kusových na metrážne a vyberte ti ten, ktorý vám najviac pasuje.

 

5996285527552-szonyeg-tulipo-retro-2094-terra-enterior-01.jpg


Čo robiť, ak ste si už vybrali koberec online


Keďže metrážne koberce potrebujete narezať a koberec je kúpou na niekoľko rokov, nekúpite ho u nás online. Avšak na stránke Diego-slovakia.sk si môžete produkt vybrať, pridať ho do nákupného zoznamu a odoslať nám formulár s informovaním sa o dostupnosti a možnostiach odobratia. Neváhajte a nestrácajte čas prezeraním si kobercov po rôznych kamenných obchodoch, keď tie kvalitné a cenovo lákavé koberce sú iba pár klikov od vás. 

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu