Akú farbu koberca zvoliť?

Mladý pár, Petra a Roman sa práve chystá kúpiť koberec. Dlho rozmýšľajú, akú farbu si vybrať, ako na nich pôsobia jednotlivé farby, veď ako všetci vieme, farby na nás vplývajú odlišným spôsobom.

 

 

e0600ccb7d81c76dd761007a789a9de9_f1395.jpg

 

 

Žltá farba napríklad pozitívne vplýva na celkový pocit pohody. Povzbudzuje, motivuje k aktivite, pomáha zachovať ostražitosť, zvyšuje tvorivosť a schopnosť koncentrácie.

Oranžová je príjemná, veselá, povzbudivá  farba. Vyžaruje energiu, pomáha prekonať únavu a liečiť  depresiu. Podporuje  chuť do jedla a uľahčuje nám aj ranné vstávanie.

Červená farba je optimistická, podnecuje aktivitu , je farbou vášnivého života a stelesnením sebavedomia. Extrovertná farba, ktorá súvisí s plnosťou života, láskou, silnými emóciami a vášnivými činmi.

Hnedá farba vytvára stabilitu, harmóniu, jej odtiene nachádzame skoro v každom byte. Jej farebné tóny sa pohybujú na širokej škále od celkom svetlobéžových odtieňov cez hrdzavo hnedé až po kakaovo hnedú. Hnedá farba nám poskytuje vyrovnanosť,  pomocou nej sa dá ľahko vytvoriť priateľská, útulná atmosféra.

Zelená farba je často nazývaná farbou zdravia. Je známa svojim ukľudňujúcim, vyrovnávajúcim účinkom. Odtieň, ktorý vznikol zmiešaním modrej a žltej, sa nachádza na hranici studených a teplých farieb. Jej žltkastými odtieňmi  dosiahneme  teplejší dojem, kým  modrastými odtieňmi dosiahneme  chladivý efekt.

Modrá je farbou myslenia a  koncentrácie. Je to pokojná, svieža, ľahká farba, ktorá pôsobí ukľudňujúco. Považujú ju za farbu pokoja a oddychu. V teplých, svetlých miestnostiach pôsobí stredne modrá farba príjemne chladivo.

Fialová farba môže byť energetizujúca aj ukľudňujúca, v prípade nervozity napríklad upokojuje a súčasne posilňuje . Fialová aktivuje kreatívne centrum v mozgu, podporuje koncentráciu. Okrem toho je fialová farbou pokoja, nežistnosti a dôstojnosti.

Sivá predstavuje neutrálnosť, jednoduchosť, slobodu, odstup, vycibrenosť, múdrosť, stálosť. Jemná svetlosivá zvyšuje pocit slobody a inšpiruje umeleckú tvorbu. Stredne sivá ukľudňuje a poskytuje pocit bezpečia.

Petra a Roman si premysleli vplyv jednotlivých farieb a rozhodli sa, že zvolia farebný koberec z ponuky DIEGA, ktorý dodá ich obývačke skutočne veselú atmosféru!


Pozrite si aj Vy ponuku kobercov DIEGA!

Potrebujete poradiť s vhodným výberom?

Buďte našim hosťom na šálku kávy, pričom kolegovia Vám pomôžu nájsť najvhodnejšie riešenie!

Predajne

Chceli by ste získať zľavu až do 50%?

Staňte sa členom klubu a nakupujte za výhodnejšie ceny!

Požiadať o Klubovú kartu