Diego
Nákupný zoznam
 

Znížte účty s podlahovým kúrením

Keď uvažujete o novej podlahe, zvážte aj to, či ňou nechcete v zimných mesiacoch vykurovať priestor. Tento typ kúrenia sa stáva čoraz častejšou voľbou ako hlavný či doplnkový systém prívodu tepla do domácnosti.

Prečo podlahové kúrenie?

Poznáme niekoľko výrazných benefitov vyhrievanej podlahy. Ak máte doma laminátovú podlahu, ktorá je na dotyk chladná, s vykurovaním bude príjemná aj na bosú nohu. No a ten druhý priamo súvisí s účtami za kúrenie, pretože teplo nie je vysielané iba z jedného bodu, ale dostáva sa rovnomerne do celého priestoru. To znižuje množstvo spotrebovanej energie.

Teplovodné vykurovanie s plynovým kotlom

Teplovodné podlahové vykurovanie je najvhodnejšie napojiť na kondenzačný plynový kotol. Systém rúrok zabudovaný do konštrukcie podlahy rozvádza teplo optimálne, do celej miestnosti. Rúrky musia byť z kvalitného materiálu, ktorým je napríklad polybutén. Spôsoby inštalácie teplovodného vykurovania sú dva: mokrý a suchý. Rozdiel medzi nimi je v tom, že pri mokrom spôsobe inštalácie sú rúrky chránené betónovým alebo anhydridovým poterom. Nízke náklady zabezpečuje teplovodné vykurovanie v kombinácii s krbom. Avšak podmienky sa líšia od veľkosti domu a počtu osôb žijúcich v domácnosti.

 

5996285547109-laminalt-padlo-woodstep-standard-plus-click-7mm-70675-vintage-tolgy-enterior-01.jpg

Elektrické vykurovanie

Na rozdiel od prvého typu podlahové kúrenia, pri tomto netreba mať k dispozícii kotol. Budú vám stačiť vykurovacie rohože a fólie. Je výhodné, keď máte doma elektrický ohrievač na teplú vodu. Ak máte starší byt, elektrické podlahové kúrenie sa odporúča kombinovať s radiátormi, pri novostavbách to nie je potrebné.

Dva základné parametre: tepelná vodivosť a tepelný odpor

Na podlahové kúrenie môžete využiť ktorúkoľvek krytinu, ak to povoľuje jej výrobca. Teda môže ísť o laminátovú, alebo vinylovú podlahu, keramickú dlažbu, či drevené parkety. Dôležité sú dva technické parametre: tepelná vodivosť (teda schopnosť viesť teplo), ktorá by mala byť čo najvyššia, a tepelný odpor (odpor voči prestupu tepla), ktorý by mal byť čo najnižší.

Spomedzi podlahových krytín má najnižší tepelný odpor vinylová podlaha, a to 0,01 m2.K/W. Odpor voči prestupu tepla u laminátových podláh sa pohybuje v rozmedzí od 0,05 do 0,07 m2.K/W a pri drevených podlahách hovoríme až o čísle 0,127 m2.K/W.

 

5996285395052-laminalt-padlo-woodstep-dynamic-8mm-v-plus-84708-mokka-tolgy-enterior-01.jpg

Laminátová podlaha od výrobcu Woodstep

Ak ste za skĺbenie rozumnej ceny a výborných vlastností, pozrite si ponuku laminátových podláh od nášho dodávateľa Woodstep. Je pevná, dlho vydrží a jej montáž je ozaj jednoduchá a bezproblémová. Spojte ju práve s podlahovým vykurovaním a nebudete mať problém ani s chladnými nášľapmi naboso.  

K laminátovej podlahe tiež poskytujeme paroizolačné fólie, podložky na stlmenie hluku a ďalšie doplnky. Ak sa rozhodnete pre celý tento systém, poskytneme vám naň systémovú záruku na 5 – 30 rokov v závislosti od typu produktu. Neváhajte a pripravte sa na nízke účty v predstihu.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.