Diego
Nákupný zoznam
 

Umelý trávnik ako pýcha rodinného domu

Mať krásne prostredie okolo rodinného domu stojí trochu námahy. Ak chcete mať živú trávu, potrebujete ju pravidelne polievať a hnojiť. Keď viacej prší, zase stále beháte s kosačkou a vytrhávate na nedostupných miestach burinu. Dá sa tomu predísť a mať popritom zo záhrady miesto hodné závisti?

V istých prípadoch je to nevyhnutné. Pekne upravená skalka, nasadené rastliny a drevené postavičky. K tomu na niektorých miestach chabo vyzerajúca, vykukujúca trávička, ktorá nie a nie inde dorásť. Chyba môže byť aj vo vašej pôde, a preto v tomto prípade je najlepšie riešiť to syntetickým trávnikom.

mufu-1.jpg
Cena verzus hrúbka


Áno, každá umelá tráva je syntetická, ale líšia sa najmä hrúbkou. Pokým tie najtenšie koberce stoja najmenej, za hrubé umelé trávniky si priplatíte. Avšak nekupujete si ich na 2 roky, ale zvyčajne na celú dekádu alebo aj viac. Radšej si systematicky nasporte, keď ju chcete využiť na frekventované miesta. Na skrášlenie terasy sú vhodné aj tenšie umelé trávniky, ktoré majú v podstate dekoratívny účel.

Aj keby ste umelým trávnikom pokryli len istú časť terénu, napríklad okolo skalky alebo bazéna, ušetrilo by vám to prácu a celé by to pôsobilo príjemne súzvučne. Mnoho ľudí odrádzajú prvotné vyššie náklady pri kúpe umelého koberca a nepozerajú sa na dlhodobé ušetrenie financií na hnojivách, záhradnej technike, vode či na čase údržby. Samozrejme, musíte sami zvážiť, koľko metrov štvorcových na dvore máte, ale dnešné možnosti sú pestré. Umelú trávu si kúpite už od niekoľkých eur za m2.


Dĺžka vlasu a náročnosť údržby


Rozdiely medzi jednotlivými typmi nájdete v dĺžke vlasu. Ako je tomu aj pri klasických kobercoch, čím dlhší vlas, tým o niečo náročnejšia starostlivosť. Trávnik z umelých materiálov síce nemusíte hnojiť alebo kosiť, ale ak nechcete, aby sa poškodil, musíte ho pravidelne vysávať alebo použiť na odvedenie nečistôt hadicu s vodou. Či s dlhým, alebo krátkym vlasom, pri umelej tráve máte záruku, že bude mať všade rovný povrch.

mufu-2.jpg


Farba umelého trávnika nemusí byť len zelená


Že môže byť len zelený? Nielenže si môžete vyberať z rôznych odtieňov zelenej, ale takéto koberce môžu byť aj modré, červené či žlté. Ak ste zástancom čo najvernejšej imitácie prírody, tak jednoznačne voľte naturálnu farbu.  

Ak sa však chcete odlíšiť od zvyšku dediny alebo obvodovej časti mesta, skúste niečo iné. Pestré farby sú ideálne pre povrchovú úpravu detského ihriska. Veselý umelý trávnik sa bude dieťaťu páčiť a aj keď spadne, nebude mať dokrvavené kolená ako pri hrách na betóne.

Uvažujete o umelej tráve a neviete si vybrať? Napíšte nám otázky a my vám na ne radi odpovieme.

 

 

5996285423809-padloszonyeg-spring-szalas-mufu-600-kek-enterior-02.jpg

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.