Diego
Nákupný zoznam
 

Štyri spôsoby, ako zohnať lacný koberec

Tradičný, použitý alebo čisto nový koberec? Ak nechcete hlboko načrieť do svojej peňaženky, pozrite si možností lacných kobercov.


Pri všetkých typoch môžete mať vydarené výsledky. Okrem ceny je, samozrejme, dôležitý aj dizajn, nedáte si predsa do izby akúkoľvek kombináciu farieb. Koberec sa vám musí páčiť vo svojej celistvosti. Určite zaváži aj množstvo času, ktoré máte k dispozícii. Taká výroba vlastného koberca nie je pre každého.


1. Ručne tkané koberce5996285400954-szonyeg-whisper-apple-enterior-01.jpg


Vznikajú tradičným spôsobom výroby na drevených krosnách. Áno, aj dnes sa tejto remeselnej činnosti venujú firmy i jednotlivci a čoraz viac sa dostáva do popredia. Hlavnými výhodami ručne vyrábaných kobercov sú vlastnosti prírodného materiálu – bavlny, z ktorej sú najčastejšie zhotovené. Sú vhodné aj pre alergikov, jemné na dotyk a môžu sa opakovane prať v práčke. Tie najlacnejšie nájdete už od niekoľkých eur.


2. Koberce, ktoré si vyrobíte sami


Koberec si môžete vyrobiť aj vy sami doma a nemusíte mať na to ani krosno. Na vlastnoručne vyrábané koberce stačí bavlna, sieťka, ktorá bude podkladom, a šikovná metóda. Z bavlny si zhotovíte brmbolce, ktoré budete jeden po druhom pripevňovať k sieťke. Musíte sa však obrniť dávkou trpezlivosti a nakúpiť si potrebné materiály, ktoré tiež niečo stoja. Cena klbka bavlnenej priadze je od 1 do 3 Eur v e-shopoch, o niečo viac v kamenných obchodoch. Potom, samozrejme, záleží na tom, ako dlhý a široký koberec chcete zhotoviť, a teda koľko bavlny miniete.


3. Použité koberce


Na bazároch nájdete aj niekoľko zachovaných kúskov použitých kobercov v dostupnej cene. Pri tejto možnosti sa treba ubezpečiť, čo vlastne kupujete, z akého materiálu je vyrobený a koľko rokov bol používaný. Od toho sa odvíja cena. Nájdete použité koberce za 10 Eur, ale aj za 50 Eur. Prírodné materiály alebo ornamenty ho predražujú. Ak má podozrivo nízku cenu, buďte radšej opatrnejší.


5996285583763-padloszonyeg-cocos-680-beige-enterior-01.jpg4. Metráž je lacnejšia, kusové koberce voľte na dekoračné účely  


V kamenných predajniach s bytovými doplnkami, ale aj v e-shopoch nájdete veľké množstvo metrážnych aj kusových kobercov. Metráž, pri ktorej si zvolíte vlastnú dĺžku aj šírku, je lacnejšou alternatívou oproti hotovému kobercu. Ten vám poslúži na dekoračné účely.
Najlacnejšie metrážne koberce nájdete od 5 – 6 Eur/m2. Dôležité je, aby sa vám páčil po vizuálnej stránke a bol jednoduchý na údržbu. Dnešné koberce nie sú vôbec nudné, ale, naopak, plné nápaditosti, motívov a efektov.


Lacné koberce Tulipo


Ak nemáte čas na výrobu vlastného koberca a použité koberce nie sú pre vás, kúpte si lacný koberec s krásnym dizajnom. Pri výrobe kobercov Tulipo sa spája tradícia s najnovšími technológiami. Sú produkované carvingovou technológiou, ktorá umožňuje vytvoriť priestorový 3D dojem. Nezáleží na tom, či máte byt zariadený v staršom štýle, alebo ste propagátorom moderného, ba až extravagantného dizajnu. U nás nájdete oboje.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.