Diego
Nákupný zoznam
 

Plávajúce podlahy vs. koberce. Máte favorita?

To, po čom každý deň doma stúpame, vo veľkej miere ovplyvňuje našu spokojnosť a pocit z bývania. Koberec či plávajúca podlaha? Ak ich umiestníte na správnom mieste, môžu vytvoriť dokonalú symbiózu.


Plávajúca podlaha nie je spojená so stavbou


Jedným z najčastejších materiálov plávajúcich podláh je laminát, ktorý je obľúbený vďaka cenovej dostupnosti a nekonečným možnostiach dizajnu. Dlhé roky známa plávajúca podlaha je vlastne zložená z panelov (lamiel), ktoré nie sú pevne spojené s podkladom a so stenami. Preto sa označuje plávajúca a jej pokládku zvládne každý do niekoľkých hodín.

O výhodách a nevýhodách laminátových podláh sme už písali. Samozrejme, ak čerstvo uvažujete nad kúpou týchto parkiet, treba sa poradiť s odborníkmi. Napríklad pri rovnakej hrúbke podlahy môže byť odlišná jej hmotnosť na 1m2, čo znamená, že štruktúra strednej HDF dosky má inú hustotu a pevnosť. Od toho závisí aj jej odolnosť a stabilita. Ak uvedeným parametrom nerozumiete, vždy sa radšej poraďte s odborníkom.

 

5996285918879-szonyeg-velvet-500-beige-enterior-01.jpg
Teplo pod nohami a útulnosť. Aj to sú dôvody, prečo ľudia nedopustia na koberce


Poznáte to. Ráno nemusíte hľadať papuče, vstanete z postele bosí bez toho, aby vás zmrazil chladný pocit pod nohami. Keď máte v dome koberce, asi vám pripadá váš domov útulnejší. Avšak každý týždeň musíte vytiahnuť vysávač a aspoň raz do roka ho vyčistiť hĺbkovo. Aj koberec má svoje svetlé a menej svetlé stránky.

 

5996285500071-padloszonyeg-imperial-star-38-aranybarna-enterior-01.jpg

Spojte ich dokopy a vytvorte symbiózu


Ak sa nechcete vzdať mäkkých kobercov a páči sa vám praktickosť a dlhá životnosť plávajúcej podlahy, skombinujte ich. Na celú plochu obývačky použite laminátovú podlahu a pod konferenčný stolík dokúpte koberec, na ktorom si môžete zohriať nohy.

Plávajúca podlaha sa takisto hodí do spálne. Architektonickú stránku prediskutujte s odborníkom, ktorý vám vzhľadom k návrhu bývania poradí, kde čo umiestniť. Pod laminátovú podlahu si môžete zaobstarať podložku, ktorá bude tlmiť hluk. Nielen to, ale aj ostatné doplnky ako soklové lišty, parketový tmel, podložky pod kolieskové stoličky či čistiace sady nájdete pokope na našej stránke Diego-slovakia.sk.

A ako ste na tom vy? Máte z týchto dvoch jasného favorita alebo ich využívate spolu?

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.