Diego
Nákupný zoznam
 

Pamätáte si na tieto rozprávkové (lietajúce) koberce?

Rozprávka na dobrú noc je pre deti cesta do ich fantázie a snov. Staršie pôvodné rozprávky postupne vystriedala Snehulienka a sedem trpaslíkov, Šmolkovia či po novom Autá, Vláčik Tomáš a Hello Kitty. Poďme sa späť pozrieť na tie legendy, ktoré vznikli ešte dávno, pradávno, ale vďaka ich hodnote ich pozná každý.


Princ Aladin a jeho zázračný koberec


Tieto rozprávky alebo mýty majú niečo dočinenia s kobercami. Konkrétne s orientálnymi kobercami a východnou kultúrou. Iste sú pre každého známe Rozprávky z tisíc a jednej noci. Ich súčasťou je aj príbeh o Aladinovi, jeho zázračnej lampe a lietajúcom koberci, ktorý mal nadprirodzené schopnosti. Aladinove príbehy môžu deti počuť z knižiek, ale spracoval ich aj najznámejší filmový producent Disney.


Luxusný koberec kráľa Solomona


Veľmi známy príbeh rozpráva o tom, že istá kráľovná zo Sheba darovala čarovný koberec kráľovi Solomonovi. Z lásky. Vzhľad koberca bol presne opísaný – mal zeleno-zlatú farbu, bol vyrobený z jemného hodvábu a obsypaný drahými šperkami. Jednoducho honosný. Podobné prvky boli typické pre arabskú kultúru. Je pravdou, že najdrahšie koberce sú orientálne a šplhajú sa do nevyčísliteľných súm.


Lietajúce koberce v súčasnosti


Dizajnérovi Chrissovi Duffymu napadlo, že by sa mohol pri vytváraní diel inšpirovať práve Aladinom. K jeho zbierke nábytku a optických klamov patrí aj tento koberec, ktorý v strede drží dobre schovaná noha. Keď sa na stolík pozriete z akéhokoľvek uhla, vyzerá to tak, že lieta nad zemou a že je zvlnený. Jeho povrch v skutočnosti tvorí doska. Autor sa inšpiroval perzským dizajnom a svojou túžbou niečo také vlastniť doma v obývačke.  

 

 

koberce.jpg

Zdroj – foto: Pinterest.com


Aj vaše deti môžu mať doma svojho hrdinu


Ak uvažujete nad tým, že deťom spestríte ich izbu pekným kobercom, na výber máte z dievčenských postavičiek, ale aj chlapčenských motívov áut, vlakov či dinosaurov. Nech sú čo najčastejšie v tom svojom, detskom svete, s hŕbou zábavy a potešenia. :)

Pozrite si našu stránku a sami sa presvedčte, že rozprávkové koberce sú stále štýlové a že vaše deti si ich zamilujú.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.