Diego
Nákupný zoznam
 

Okná a závesy si zaslúžia vianočnú výzdobu. Máte už takú?


Keď sa blížia Vianoce, naše domovy sa premieňajú na úplne iné, vynovené. Dekorácia nesmie chýbať na dverách, stole, ale ani na oknách. Možností skrášliť vaše okná vianočnými ozdobami je neúrekom. Dávku inšpirácie snáď získate aj z tohto článku.


Ak sa chystáte vyzdobiť vašu domácnosť, skvelou správou je, že nikto nad vami nebude stáť so zamračeným výrazom, že to robíte nesprávne. Je to váš domov, váš vkus, takže výzdobu prispôsobte hlavne sebe. :)


Ak ste z tých, ktorí sa neradi „babrú“ s hand-made vecami, skočte do obchodu s vianočnými ozdobami a kúpte si všetko potrebné. Tvorivé dušičky určite ocenia návody, ako si vystihnúť snehovú vločku alebo urobiť vlastný čečinový veniec, ktorých po internete koluje niekoľko.

Staré dobré nálepky

Každý z nás už určite videl na oknách nálepky v podobe snehových vločiek, snehuliakov, darčekov či vianočných gúl. Vyrobte si vlastné na kvalitnej priesvitnej fólii. Tvar, veľkosť a motív záležia od vášho vkusu a iných doplnkov okien. 

vianocne-ozdoby.jpg

Vence

Vence sú obľúbenou ozdobou dvier, ako aj stolíkov v obývačke. Ich všestrannosť sa dá využiť aj pri zdobení okna. Vianočnú klasiku vytvorí krásny čečinový veniec so šiškami na hrubej červenej stužke, ktorý zavesíte na horný rám okna.


Ak zvolíte prírodnú čečinu, vyberte si nepadavú, napríklad z jedle vznešenej alebo z tuje. Často sa používa umelá čečina a tá je praktická. Avšak takýto veniec si možno kúpiť alebo vyrobiť z rôznych materiálov, ako drevených prútov, krepového papiera alebo vianočných gúl. Vytvoríte tak dominantnú ozdobu okna.  

Všetko možné

Dnes už nie je nezvyčajné vidieť na oknách ozdoby od výmyslu sveta. Červené látkové srdiečka pripnuté na štipci, sviečky rôznych farieb, konáre ihličnatých stromov pripnuté o rám okna alebo iba tak položené na parapete. Častým dekoratívnym prvkom bývajú visiace svetlá alebo gule. Zaujímavú a nápaditú vianočnú výzdobu nájdete napríklad na portáli Sashe.  


Vianocne-dekoracie.jpg

Nezabudnime na záclony a závesy

Súčasťou okien sú, samozrejme, i závesy. Možnosťou jeden, ako ich prispôsobiť vianočnému šatu, je kúpiť si závesy červenej alebo červeno-bielej farby, ktoré pekne dotvoria vianočnú atmosféru.


Avšak sú určite aj lacnejšie spôsoby, a to napríklad, že na záves pripnete stužku alebo vianočnú ozdobu. Vymeňte bežné štipce, spony a úväzy, ktorými upevňujete záves, za vianočnú tematiku. Opäť – fantázii sa medze nekladú. Spravte si svoj domov taký, ako sa vám páči. Vtedy z neho bude žiariť tá láska a energia, ktorá k Vianociam skutočne patrí. :)


Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.