Diego
Nákupný zoznam
 

Laminátová podlaha: Viete, aké sú jej pre a proti?

Chystáte sa rekonštruovať a uvažujete o podlahovej krytine? Udrela vám do očí laminátová podlaha, ale sami neviete, podľa čoho ju vybrať? Má bezpochyby mnoho predností, o ktorých ani netušíte. Po prečítaní tohto článku sa budete vedieť rozhodnúť.


Krátko o histórii laminátuVýroba prvej laminátovej podlahy siaha do roku 1977 do severskej krajiny – Švédska. V roku 1996 sa začali využívať laminátové podlahy s clickovým systémom. Po novom tisícročí sa objavil nový, príťažlivý vzhľad dreva a laminátové podlahy sa stali nielen vecou funkčnosti, ale aj estetiky.


Výroba laminátovej podlahy. HDF doska s vysokou hustotou je základLaminátová podlaha sa skladá z niekoľkých častí. Prvou je spodná vrstva, ktorá zabraňuje preniknutiu vlhkosti do nosnej časti laminátu a umocňuje stabilitu podlahy.  

Druhou časťou je už spomínaná nosná časť, ktorá je základom a nosičom laminátu, a preto musí byť pevná, mať vysokú hustotu a odolnosť. Nosná časť sa vyrába z drevoláknitej HDF dosky, ktorá vzniká lisovaním rozdrveného odpadu so živicou pod vysokým tlakom.

Laminátovú podlahu zakrýva dekoratívna úprava, ktorá svojimi drevenými vzormi dokáže poštekliť naše zmysly.

 


5996285499279-laminalt-padlo-woodstep-prestige-8mm-v-plus-83742-bolzano-tolgy-enterior-01.jpg

 


Čo vás presvedčíAk stojíte pred rozhodnutím, či si vybrať laminátovú podlahu alebo nie, manželku určite poteší to, že je nenáročná na údržbu. Nepriťahuje čiastočky prachu a ak sa vám podarí pri večernom pozeraní televízie rozliať kávu alebo čaj, nezafarbí sa od nich. Ani slnečné lúče jej nepoškodia.

Jej odolné vlastnosti jej môže drevo len závidieť. Dlhá životnosť je jedna z jej ďalších veľkých výhod, a preto sa hodí ako do obývačky, tak do kuchyne či kancelárskych miestností. Jej cena v porovnaní s drevenou podlahou je neporovnateľne nižšia. Jej montáž je jednoduchá a rýchla.


Čo vás môže odradiťAk chcete teplo pod nohami, laminátovú podlahu si nekupujte. Jej izolačné vlastnosti nie sú také dobré ako napríklad pri dreve. Laminátová podlaha nie je ani jednotkou v protihlučnosti. Ak sa vám jeden kus laminátu poškodí, bude to náročnejšie na opravu.

 

 

5996285766487-laminalt-padlo-woodstep-standard-plus-click-7mm-70901-woodline-enterior-01.jpg

Prečo laminátové podlahy od Diego-slovakiaDiego Slovakia má riešenie aj na to, aby nebola laminátová podlaha hlučná. Vyberte si podložku, ktoré uberie vašim krokom decibely. Aby ste predišli poškodeniu, nalepte si podložky aj na nohy nábytku. Naše laminátové podlahy od známeho výrobcu WoodStep sú určené pre nízke, stredné i vysoké záťaže, sú ekologické a môžu byť vhodnou voľbou aj na podlahové kúrenie. Ak skĺbite laminátovú podlahu s paroizolačnou fóliou a s podložkou od WoodStep, máme pre vás jedinečnú záruku až do 30 rokov. Už ste rozhodnutí pre laminátovú podlahu?

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.