Diego
Nákupný zoznam
 

Kúpte si plávajúcu podlahu. Značka: rozumne a lacno

Nedostupnosti plávajúcich podláh už dávno odzvonilo. Potešenie z krásnej a lacnej podlahy môžete mať na počkanie.  

Aj keď máte pocit, že koberce sú tým jediným, čo sa vám do domu hodí, pri praktickosti laminátovej podlahy zmeníte názor. Máte doma domáceho miláčika, po ktorom zametáte päťkrát za deň? Vyčistiť chlpy z koberca nie je také jednoduché, no táto podlaha vám to umožní v priebehu niekoľkých minút. A to je len jedna z niekoľkých výhod, ktoré s ňou získate.

Lacná plávajúca podlaha v číslach

Ak chcete, aby vám dlho slúžila, nepozerajte sa však na ňu len cez parameter ceny. Cenu porovnávajte s inými dôležitými faktormi, ktoré by mala plávajúca podlaha spĺňať.

A koľko za ňu teda zaplatíte? Lacné plávajúce podlahy sa pohybujú od 4 do 10 EUR/m2. Drahšie varianty nájdete nad 30 EUR/m2. Pri profesionálnej pokládke podlahy si priplatíte eurá navyše.

 

5996285547116-laminalt-padlo-woodstep-dynamic-basic31-8mm-81656-barnitott-tolgy-enterior-01.jpg

Kvalitu neobchádzajte

Určite ste zaznamenali množstvo reklám a ponúk, ktoré majú najlepšiu a najlacnejšiu plávajúcu podlahu na trhu. Okrem ceny berte do úvahy jej kvalitatívne charakteristiky. Pozerajte sa na údaje. Pri výbere sa zaujímajte o niekoľko ukazovateľov, ako je hmotnosť podlahy, hrúbka, záťažová trieda, nasiakavosť vodou či tepelný odpor.

Vyššia hmotnosť = vyššia odolnosť

Laminátová podlaha sa väčšinou skladá z niekoľkých vrstiev, pričom má určitú hrúbku, väčšinou 7, 8, ale aj 12 mm. Najdôležitejšia časť je tá stredná, ktorú tvorí zlisovaná HDF doska. Tá je zároveň najťažšia, a preto údaj hmotnosti podlahy vypovedá o jej hustote a pevnosti. Čím je ťažšia, tým naznačuje, že do HDF dosky bolo použitého viac materiálu. To znamená, že podlaha je pevnejšia. Hrúbka môže byť u piatich výrobcov rovnaká, ale hmotnosť iná. Overte si teda údaj o váhe a zistíte oveľa viac, ako si myslíte.

Do HDF dosky sa tiež zabudovávajú zámky na click systém a od jej hustoty závisí aj tepelný odpor. Čím je nižší, tým lepšie. Samozrejme, odolnosť určuje aj vrchná vrstva. Mala by byť prispôsobená voči poškriabaniu a záťaži.

 

5996285499408-laminalt-padlo-woodstep-dynamic-click-8mm-80119-madeira-alma-enterior-01.jpg

Je pre ňu voda postrach?

Podľa európskych smerníc by laminátová podlaha nemala mať vyššiu priepustnosť vody ako 18 %. Čím je číslo nižšie, tým môžete byť spokojnejší, lebo sa vám podlaha pri kontakte s vodou nezvlní.

Záťaž

Výrobcovia laminátových podláh musia dodržiavať európsku normu EN13329. Podľa nej sú podlahy rozdelené na tie, ktoré sú vhodné do obytných miestností s nižším, bežným a vysokým zaťažením. Iné záťažové triedy sa používajú do firemných priestorov.

Plávajúce podlahy už nie sú prepychom a dovoliť si ich môže každý. Pri výbere myslite na ich kvalitatívne vlastnosti a zlaďte ich s príjemnou cenou. Inšpiráciu nájdete aj na Diego-slovakia.sk.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.