Diego
Nákupný zoznam
 

Black out, dim out, záclona zabráňajúca prienik svetla-aký je rozdiel?

V horúcich letných dňoch je obvzlášť dôležité aby naše záclony nemali iba dekoračnú vlastnosť ale aj zabránily proti žiareniu slnka,hlavne vtedy ak nemáte na dispozíciu iné  mechanizmi proti zabráneniu prieniku vonkajšieho svetla. Pri záclonách zabráňujúce prienik vonkajšieho svetla používáme odlíšujúce  odblorné názvy, ktoré nám pomáhajú v rozoznávaní  záclon s vlastnosťou zbráňujúce proti prieniku vonkajšieho svetla.

Záclony zabráňujúce proti prieniku vonkajšieho svetla:

Dekoračné alebo záclony zabráňujúce prienik vonkajšieho svetla pri estetickej úlohe majú aj funkcionálnú zdatnosť.Nariadujú svetlo aby zostal vo vnútri ,vonku alebo vo forme bočného šálu ,hornej drapérie a pritom majú aj výborní dekorační effekt. Tieto látky perfekte zabráňujú proti tomu aby nebolo  vidno  do vášho domova,ale ak potrebujete zabrániť proti žiareniu slnka potrebujete na to špeciálné látky.

5996285614900-fuggony-indiana-dimout-sotetito-taupe-enterior-01.jpg

Záclona Dim out:

Názov Dim out používáme pri látok s 70-75%  technickou zdatnosťou proti prieniku vonkajšieho svetla.Takto nazýváme aj látky s podobnou vlastnosťou ako plisé,roletta,páskované.Látky dim out už môžeme prakticky používať na zatieňovanie,vyhovuje na zatieňovanie spalne a pri tom farby látok,vzoriek zostávajú životuschopné vďaka prieniku vonkajšieho svetla.

 

5996285613712-fuggony-denver-blackout-sotetito-kivi-enterior-01.jpgZáclona Black out:

Záclony black out sú tkané špeciálnou metódou, podstata je to že medzi dve textilné vrstvy zatkajú tretie čierné textilné  vlákno.V ďaka tomu látka black out je hustá natoľko  že má 100% zdatnosť proti prieniku vonkajšieho svetla. Existujú aj také black out látky ktoré  vyrábajú zo špeciálnej umelej hmoty,uhličitého vlákna a zatkaním. Tieto záclony vďaka technologického postupu úplne zabraňujú prienik vonkajšieho svetla.

 

Hlavná funkcia záclony black out je zábrana proti prieniku vonkajšieho svetla ,žiarenia slnka a preto môžu nahradiť aj žalúzie.V horúcich letních dňoch môžeme zabrániť žiareniu slnka a dôležitú úlohu má proti teplote vo vašom domove.Cez zimné obdobie pomáha v izolácii tepla,obvzvlášť znižuje stratu  tepla pri zlom izolovaní okien. V spalni,detskej izbe,kinosále,škole, kancelárskom priestore alebo rokovacej sále s projektorom sú činné záclony zabráňujúce prienik svetla, lebo môžeme zabespečiť vyhovojúce tmavé prostredie  používaním tejto záclony.

 

Ak je pre Vás dôležitá zábrana vonkajšieho svetla vyberte z ponuky záclon Diega, kde nájdete látky záclon dim out a black out!

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.