Diego
Nákupný zoznam
 

Ako vybrať lacný a spoľahlivý koberec

Koberec je azda najjednoduchším riešením, ako zakryť podlahu v miestnosti. Či už sa pozeráte po kusových, alebo metrážnych kobercoch, povieme vám, ako si vybrať koberec, ktorý splní dve základné podmienky – spoľahlivosť a rozumnú cenu.

 


Koberce sú pre mnoho ľudí nenahraditeľné


Niektorí ľudia sú po celý svoj život zvyknutí chodiť iba po kobercoch a inú možnosť by do svojho bytu alebo domu ani nezvolili. Faktom je, že koberec má niekoľko výhod, ktoré sú pre majiteľa lákavé. Je to predovšetkým mäkký podklad pre chodidlá, menej hluku pri chôdzi a pre niektorých aj nižšia náročnosť údržby ako pri podlahových krytinách.

 

5996285507325-padloszonyeg-terra-0815-beige-enterior-01.jpgPrečo koberec?


Tým, že si kúpime koberec, máme len     spolovice vyhraté. Koberce pri vhodnej údržbe znižujú s porovnaní s podlahou množstvo prachu, ktorý poletuje v ovzduší, a tým chránia naše pľúca. Ich prednosťou je aj to, že pri pohybe šetria naše kĺby a svaly. Nejaké nečistoty sa v nich usádzajú, no práve to je tá druhá polovica našej práce. Správna údržba.


Umelý alebo prírodný materiál?


Správna údržba záleží aj od materiálu, z ktorého je koberec vyrobený. Najčastejšie sú koberce zložené z umelých vlákien, ako je polyester, polyamid či polypropylén. Sú pevnejšie a odolnejšie voči poškodeniu a tiež sú schopné sa okamžite vrátiť do pôvodného tvaru po zdeformovaní.
Ich neodlúčiteľnou výhodou je nižšia cena ako pri prírodných kobercoch. Prírodné vlákna sú antibakteriálne, antistatické, napríklad vlnené vlákna lepšie odpudzujú nečistoty kvôli obsahu prirodzenej mastnoty. Aj tu platí – koľko ľudí, toľko chutí.

 

Čistenie  


Dostávame sa k tomu, ako docieliť, aby sa váš koberec nestal domovom pre roztoče a baktérie, a tak vydržal čo najdlhšie. Základom je vysávať naozaj pravidelne a okamžite po vzniknutí škvŕn, ich vyčistiť. Škvrnu s hubkou nedrhnite, tekutinu najskôr vysajte a potom na ňu nasypte prášok na odstraňovanie škvŕn. Drhnutie by mohlo škvrnu ešte viac prehĺbiť. Dôkladne čistite koberec buď tepovaním, alebo suchým čistiacim práškom na koberce. Raz za rok alebo dva roky, v závislosti od znečistenia.

 

Koberce podľa vlastnej farby


Dnes už nie je problém prispôsobiť svoje predstavy s tým, čo ponúka trh. Ak túžite po jednofarebnom koberci, môžete si vybrať z akýchkoľvek farieb s rôznymi štruktúrami vlasov, či už dlhšími alebo kratšími. No ak by ste chceli priniesť do domu trochu pestrosti, vzorované koberce vás prekvapia širokou škálou motívov. Tu zohráva dôležité miesto to, koľko chcete investovať.


Zvoľte si sami dĺžku pri metrážnych kobercoch5996285500068-padloszonyeg-imperial-star-30-vilagosbezs-enterior-01.jpg


Ak potrebujete vlastnú dĺžku, rozhliadnite sa po metrážnych kobercoch. Na stránke predajcu nájdete cenu za m2 a v mnohých prípadoch aj kalkulačku, ktorá vám prepočíta cenu za koberec pri vami zvolenej dĺžke. Šírky kobercov sú dané, väčšinou 4 a 5 metrov, no a dĺžku si určíte sami. Na webstránke Diego-slovakia.sk si môžete vybrať z ponuky viac ako 500 druhov metrážnych kobercov.

 

Radšej dvakrát meraj a raz strihaj


Pred tým, ako zavítate do predajne, nezabudnite zmerať šírku a dĺžku priestoru. Koberec si predsa kupujete na veľa rokov. Na to, aby čo najdlhšie vydržal, sa oplatí investovať do podložky pod metrážny koberec, ktorá vo vysoko frekventovaných miestnostiach stlmí každý váš krok a spríjemní vám chodenie. Dbajte na správny výber koberca a jeho údržbu. Potom sa vám peniaze za investíciu určite niekoľkonásobne vrátia.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.