Diego
Nákupný zoznam
 

Ako upraviť okolie domu s umelým trávnikom

Okrem toho, že je umelý trávnik vkusný a podobný tomu živému, jeho silnou prednosťou je praktickosť a univerzálnosť. Nepotrebujete zavlažovanie, hnojenie a záhradnú techniku a okrem toho vám skrášli exteriér domu. Kde všade? To sa dozviete v článku.

Môže byť zostavený z dlhých alebo krátkych vlasov, môže byť hrubý alebo tenký, no a v neposlednom rade nemusí byť iba klasický zelený. Na koberec zo syntetických vláken je príjemné došľapovať – keď budete vychádzať z bazéna alebo keď si v horúcom dni z terasy odskočíte naspäť do bytu.

Pre deti

Ak máte detské ihrisko, kde vaše ratolesti hrávajú futbal, basketbal alebo iné športové hry, umelá tráva je na ich šantenie ako stvorená. Zvoľte trávnik, ktorý má vysoký vlas a je príjemný a mäkký naboso. Vaše deti vrelo ocenia, keď bude ihrisko farebné.

Pri bazéne

Umelý trávnik je vhodné umiestniť okolo bazéna. K bazénu si zabezpečte trávu z nízkych vlasov, v ktorej sa zachytí menej nečistôt ako v trávniku s vyššou výškou vlasu. Čistenie bude potom hračkou a do bazéna neprenesiete toľko špiny. Okolie bazéna dotvorte posedením so slnečníkom a lehátkom a o letné pohodlie máte postarané.

 

umela-trava-futbal.jpg

Terasa na streche či balkóne

Pekné oddychové chvíle v kruhu rodiny umocní estetické prostredie na terase. Do prostredia altánka alebo terasy umiestnite umelú trávu s nízkou alebo strednou dĺžkou vlasu. Trávniky v okolí terás majú byť najmä pekným doplnkom exteriéru domu. Zaujímavou možnosťou je vytvoriť si terasu na streche.

Umelá tráva na balkóne? Využitie syntetickej trávy je naozaj všestranné. Prečo sa limitovať iba exteriérom rodinného domu. Túto možnosť môžu využiť tí, ktorí bývajú v paneláku a chcú si spraviť posedenie na balkóne. Zistite, či je trávnik dostatočne príjemný na dotyk bosou nohou. Na balkón potom môžete vyjsť aj bez papúč.

Záhradka pred domom

V tejto časti sa s nápadmi môžete vyblázniť. Chcete nasadiť trvanlivé kvety, ovocné stromy alebo spraviť v prednej časti domu drevené ozdoby? Popri zeleni a dekoráciách sa často využíva umelý koberec, ktorý zavŕši krásne prevedenie vašej predzáhradky. Na každom, kto prejde okolo vášho domu, zanechá príjemný dojem. Stačí, aby ste mali chuť a čas na realizáciu niečoho výnimočného, čo nikto v okolí nemá.

umela-trava-kravicka.jpg
Kdekoľvek sa vám hodí

Dajte sa do toho a vytvorte si exteriér, ktorý sa vám páči. Na našej stránke nájdete umelé trávniky vyrobené z polypropylénu, ktoré majú rôznu hustotu a dĺžku vlasu. Sú vo výborných cenách, okrem zelenej máme aj modré prevedenie.

Dnešné trávniky z umelých vlákien sa takmer vyrovnajú živým, a tak si s nimi užijete komfort a príjemné prostredie. Okrem najčastejších miest, ktoré sme v článku spomenuli, ich môžete umiestniť v podstate všade, kde sa vám hodia.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.