Diego
Nákupný zoznam
 

Ako tapetovať?

tapet_utm1.jpg

  tapet_utm2.jpg

 

1.) Vychádzajúc z jedného rohu   miestnosti, pomocou vodováhy alebo olovnice si označte zvislú čiaru, na základe ktorej budete  potom lepiť prvý pás tapety.

 

  2.) Nožnicou odrežte pás tapety, o 10 cm dlhší ako vzdialenosť medzi podlahou a stropom. V prípade tapety s opakujúcim sa vzorom dbajte na náležité prepojenie vzorov na dvoch tapetových pásoch umiestnených vedľa seba.
tapet_utm3.jpg   tapet_utm4.jpg

 

3.) Položte pás tapety na vodorovnú plochu a jeho zadnú stranu natrite lepidlom. Najskôr natrite lepidlom tri štvrtiny pásu, počnúc od stredu smerom k okrajom.

 

 

4.) Lepidlom natretú časť preložte na polovicu (aby sa 2 lepidlom natreté plochy stretli) a celý postup zopakujte aj na zostávajúcej časti. Tapetu takto nechajte postáť 5-10 minút.

tapet_utm5.jpg   tapet_utm6.jpg

 

5.) Prvý pás tapety treba umiestniť na stenu k označenej čiare. Rozložte väčšiu zloženú časť a pás prilepte k stene (začnite pri strope, kde ponechajte 3-4 cm-vý prídavok). Potom rozložte aj dolnú zahnutú časť  - tapetu zároveň postupne vyhladzujte.

 

  6.) Prilepený pás vyhlaďte pomocou kefy , počnúc od vrchu. Ako postupujete smerom nadol, priebežne kontrolujte kvalitu prilepenia.
tapet_utm7.jpg   tapet_utm8.jpg

 

7.) Pri dverách, oknách, resp. pri strope  a podlahe označte záhyby hrotom nožníc.

 

  8) Pri týchto záhyboch odstrihnite  prebytočné časti tapety.
tapet_utm9.jpg   tapet_utm10.jpg

 

9.) Prilepte aj ďalšie  pásy tak, že vždy dbáte na správne.

 

  10.) Pomocou prítlačného valčeka zahlaďte lepidlo v spojoch.
tapet_utm11.jpg   tapet_utm12.jpg

 

11.) V rohu prehnite 1 cm tapety na nasledujúcu stenu.

 

 

 

12.) Pri umiestňovaní prvého pásu na ďalšej stene  postupujte rovnako, ako pri prvej stene označením línie pomocou vodováhy. Pás tapety potom treba nalepiť na základe vyznačenej zvislej čiary.

 

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.