Diego
Nákupný zoznam
 

Ako sa starať o umelú trávu

Tak, ako chceme mať čo najmenej starostí s upratovaním vo vnútri, tak aj vonku si chceme uľahčiť prácu. A nielen na terase, ale aj na balkóne či okolo bazéna.


Žiadne kosenie, polievanie ani hnojenie


Nejednému domácemu „kutilovi“ by padla vhod tráva, ktorá by sa sama polievala alebo hnojila. A možno aj taká, ktorá si bude po celé roky vyzerať rovnako ako na začiatku. Aj keď ešte nevymysleli takú, ktorá všetko spraví za vás, môžete si značne ušetriť čas a prácu.


Možno ste už o umelej tráve uvažovali, ale nevedeli ste si celkom predstaviť, ako sa o ňu starať, na aký povrch ju možno položiť alebo koľko za ňu vlastne zaplatíte. Ak máte rozmerovo atypickú plochu, ktorú chcete pokryť, aj táto otázka vás bude trápiť. Alebo ak vám po dvore behá pes a vy kvôli nemu odkladáte svoje vysnívané prostredie.  


Jednoduchšie čistenie neznamená žiadne


Aj keď je to s ňou omnoho jednoduchšie, pravidelné čistenie zbavuje koberec z umelej trávy organických nečistôt. Najčastejšie sa využíva vysávač, ktorý saje tekutiny, alebo klasický postrekovač vody. Môžete počkať aj na dážď, ktorý zachytené nečistoty bezpečne odstráni. Zo zadnej strany umelého koberca sú dierky, ktoré odvádzajú vlhkosť.  

 

 

5996285498210-padloszonyeg-garden-mufu-630-zold-enterior-01.jpg

 


Aj pes si môže užiť koberec z umelej trávy


Ak vám po dvore pobehujú domáce zvieratá a vy si robíte vrásky z toho, že tráva bude zapáchať, pridávajte do vody neagresívne čistiace prostriedky. Informujte sa v obchodoch s domácimi potrebami. Určite pes nie je problémom k tomu, aby ste si užívali umelú trávu. Opäť zdôrazňujeme pravidelnosť, inak sa nečistoty usadia vo vnútri vlasov, až v nej môže vyrásť mach alebo burina.


Vyčešte ho neostrou kefou alebo metlou


Nečistoty na povrchu môžete elegantne zmiesť kefou alebo metlou. Tento malý pomocník poslúži aj v prípade, že kus trávy priľahnete a potrebujete ju späť narovnať. Dajte si však pozor na to, aby metla nebola príliš ostrá. Použite stredne ostrú metlu, ktorá trávu nepoškodí a nepretrhne. Dodržiavajte túto prevenciu a budete sa tešiť z dlhej životnosti.


Ak sa vám aj stane, že časť z trávnika sa poškodí, vždy je možné ju nahradiť novou. Keďže umelý trávnik je vyskladaný z viacerých častí tak, ako podlahové krytiny, vymeníte len tú časť, ktorá si to vyžaduje. Životnosť trávnika súvisí s mierou zaťaženia i materiálom, z ktorého je vyrobený.

 

 

5996285386814-padloszonyeg-ibiza-verde-szalas-mufu-zold-enterior-01.jpg

 


Povrch, na ktorý sa môže pokladať


Keďže umelá tráva zdobí ako terasy, tak okolie chodníkov, balkóny či celé záhrady, pokladať ju môžete na pôdu, betón, dlažbu i drvené kamenivo. Dokonca i na náhrobné kamene. Dôležité je, aby pol povrch pevný a zbavený ostrých hrán, korienkov a kameňov.


Stop všetkému ostrému, lepivému a farbám


Životnosť sa pohybuje od 10 do 20 rokov. Investícia do umelého trávnika záleží na rozlohe plochy a tiež na tom, či ju chcete mať iba ako dekoratívny prvok alebo ňou potrebujete pokryť celú záhradu.


Potom už záleží aj na vás, aby ste dodržiavali základné odporúčania, a to nepoužívali na nej ostré veci vrátane kovového záhradného nábytku alebo v zime neodhŕňali sneh pomocou ostrých predmetov. Neodhadzujte do nej žuvačky alebo nebodaj lepidlo a tiež ju nevystavujte priamemu ohňu.


Tráva ako živá


Na každú plochu sa hodí niečo iné. Metre štvorcové je vždy možné prispôsobiť aj tým, že sa požadovaná veľkosť odstrihne. Zvoľte si umelú trávu s kratším vlasom, napríklad GARDEN, alebo trávnik s dlhšou štruktúrou vlasu, ktorý spraví plnohodnotnú náhradu klasickej zelene. V jednom aj druhom prípade si po celé roky môžete vychutnávať šálku kávy v peknom prostredí, bez nadbytočných starostí a s dobrým pocitom.

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.