Diego
Nákupný zoznam
 

3 tradičné i neobvyklé motívy tapiet

Uvažujete nad tým, ako vniesť do bytu viac farieb alebo nejaký pestrý motív? A čo tak tapety? S našimi radami si uľahčíte výber.


Ako na motívy, to nie je jednoznačné


Ak chcete dosiahnuť vyváženosť v priestore, musíte sa naučiť zladiť jednotlivé vzory. Dobrá je kombinácia rozsiahlejšieho motívu, napríklad na tapetách, s veľkostne menším vzorom, dajme tomu, na koberci. „Premotivovať” motívy však neskúšajte, lebo sa vám nemilosrdne pomstia gýčovou izbou.

Ďalší z prístupov hovorí, že ak už na stenu prilepíte tapetu so štvorčekovým vzorom, takýto istý by ste mali mať použiť aj na iných doplnkoch. Vzory by jednoducho mali ladiť, či už na vankúšoch, záclone, alebo rohožke. Odkloniť sa môžete farbou, ale nie príliš, aby ste to neprekombinovali. Najlepšie je spoliehať sa na svoje pocity, ale tiež nezanedbať úsudok rôznych členov domácnosti.

1. Kvety nielen pre ženy


Kvetinové motívy sú vyhľadávané najmä ženami. Asi preto, že ženy sú väčšie romantičky a „hľadačky” krásy a harmónie ako muži.  

No ani muži sa nemusia týmto vzorom vyhýbať. Stačí, keď namiesto ružovej zvolia modrú. Pomôcť by mohli aj výraznejšie vzory, ktoré neuspávajú, ale interiér zdynamizujú.

Ak sú pre vás kvety gýčom, lebo áno, aj také názory sa nájdu, tak sa zamerajte na niečo nevšednejšie. Máme tu ďalšie tipy.

 

2016_6_2_kvetinova-tapeta.jpg


2. Na tapety ŠPZ-ky nemusíte mať vodičský


Ak sa vám páči uletený dizajn a o súhlas nemusíte žiadať priateľku, dajte si do izby koláž z fiktívnych ŠPZ-iek áut. Tento vzor v tapete pôsobí možno trochu mladícky či študentsky, ale inak originálne. K tomuto dizajnu už nič viac nepotrebujete. Dokonca ani vodičský.

 

2016_6_1_tapeta-spz.jpg


3. Živo a autenticky


Čo je najdôležitejšie, nájdite tapetu, ktorá nebude príliš vybočovať z dizajnu interiéru. Najlepšie niečo v prírodnom stvárnení. Pekne vynikne, keď je tapeta oblepená len na kúsku steny, napríklad za krbom. Ak ešte aj autenticky vykresľuje vzhľad krbu, je perfektným motívom pre vašu obývaciu izbu.

 

2016_6_1_prirodna-tapeta.jpg

Ktorý vzor s vami rezonoval? Máte svoj obľúbený, ktorý by nemohol chýbať ani na vašej tapete? Dajte nám vedieť o svojich názoroch v komentároch na Facebooku.

Mentés

Mentés

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.