Diego
Nákupný zoznam
 

3 jednoduché, ale brilantné tipy na prestieranie

Práca v kuchyni nekončí odstavením mäsa zo sporáka a vychladnutím koláča. Je to omnoho náročnejšie, ako sa zdá. Na to, aby ste si vychutnali pôžitok z jedla a spoločnosť ľudí okolo seba, musíte ešte prestrieť stôl a dozdobiť ho doplnkami. Ako na to? Tieto tipy vám možno vnesú trochu inšpirácie.

 

Stolovanie úzko súvisí s obdobím, ktoré práve prebieha. Inak môžete zdobiť kuchynský či jedálenský stôl na Vianoce, inak na Veľkú noc alebo na vaše výročie s manželom. Tipov na stolovanie je neúrekom, my sme vybrali tri z nich, ktoré sa spájajú s významnými míľnikmi vo verejno-osobnom kalendári každého človeka, ale sú aj tipom na všedné dni.

 

Drevo ako zástupca prírody na vašom stole

Aké by to bolo nemôcť si vziať do svojho bytíku aj trochu prírody? Priamo na stole môžete mať krásne drevené doplnky, napríklad tieto okrúhle prútené podložky pod taniermi. Drevené ozdoby nepokazia nič. Obľúbený tip prestierania je tiež jeden veľký obrus, ktorý prevísa, a druhý menší, umiestnený v strede stola. Malý obrus uprostred zvoľte zelený, červený, hnedý alebo ružový – podľa farieb, ktoré vo vašej kuchyni prevládajú. Nezabúdajte

 

drevene-podlozky-dekoracia.jpg

– menej je vždy viac.

 

Príbor v mikulášskych ponožkách

Mikulášsky (vianočný) obrus môže byť v modrých, fialových, červených, ale aj nežných snehových farbách. Nelimitujte sa tradíciou vašich rodičov, spravte si ho po svojom. Aby ste zvýraznili obdobie najkrajšieho sviatku v roku, inšpirujte sa aj pletenými ponožkami. Nemusia byť iba teplým miestečkom na darčeky a vaše nohy, ale aj na uschovanie príboru a ako skvostná dekorácia, ktorá si vyslúži obdivné pohľady.

 

pribor-v-mikulasskych-ponozkach.jpg
 

Srdce alebo kvety ako ústredný bod

Valentín, deň zamilovaných, je dobrou príležitosťou na romantickú večeru s manželom alebo na posedenie s rodinou. Stôl netreba ozdobiť srdiečkami od pravej až po ľavú stranu. Pekne vynikne jednoduché prestieranie s bielym obrusom, ktoré v strede zvýrazňuje kytica kvetov. Kvety sú nielen najčastejším darčekom, ale aj najlepším spôsobom, ako vniesť do dekorácie život, hravosť a radosť.

Radšej, ako stôl prezdobiť klasickými srdiečkovými doplnkami, zvoľte jeden výrazný prvok. Veľké srdce v pozadí je jednoducho neprehliadnuteľné. Zvoľte si obraz, ktorý sa vám páči a ktorý podčiarkne atmosféru jedálne.

 

                     jednoduche-prestieranie-s-kyticou-v-strede.jpg  kuchynska-dekoracia-velke-srdce.jpg

 

Pekný, ale hlavne praktický

Vedieť upraviť stôl tak, aby ste sa svojou rodinou cítili príjemne, je občas umenie. Avšak stačí ozaj málo. Vyberte sa s deťmi do prírody a dekoráciu vytvorte spolu s nimi.

Veľmi dôležité je mať obrus, ktorý niečo vydrží. Drobné nehody s pofŕkaním polievkou či vínom poznáme každý. Preto si kúpte obrus, ktorý je nielen pekný, ale aj praktický. Pracovný čas strávený v kuchyni sa vám niekoľkokrát zníži, ale zase ten, ktorý strávite s priateľmi a rodinou pri dobrom jedle a zákuskoch, sa o dosť predĺži. 

Pin It
Odporučiť stránku e-mailom
Odporučte tento obsah Vášmu rodinnému príslušníkovi, kolegovi, priateľovi, známemu.
Vyplňte formulár a stlačte tlačidlo Poslať e-mail!

Odosielateľ  
Meno:
E-mail:
Adresát  
Meno:
E-mail:
Predmet
Správa
Zadané osobné údaje (e-mailová adresa, meno) použijeme iba pri odoslaní tejto položky a neuchováme ich v žiadnej podobe.